Barcode: 3701002402928
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 318.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
LAIT pasteurisé de vache (origine: UE), sel, ferments LACTIQUES, colorants: rocou et caroténoïdes, enzymes coagulantes.
Additives
e160
e160b
Related Products in Dairies
Fiocchi di latte
Danone
B NOVA 3
Ossau iraty
Venta Beola
D NOVA 4
Parmigiano Reggiano 24 mesi
Parmareggio
D
Parmigiano Reggiano
Parmigiano Reggiano
D NOVA 3
Benessere Mozzarella Bio
Benessere, Caseificio Villa
C NOVA 3
Parmigiano Reggiano - Râpé Frais
Parmareggio
D NOVA 3
Parmareggio Parmesan Reggiano Økologisk 150g
OLUF LORENTZEN AS
D NOVA 3
Snack & vai!
Parmareggio
NOVA 3
Mozzarella
Caseificio Villa
C NOVA 3
Parmigiano reggiano dop grattugiato fresco
Parmareggio
D NOVA 3
Parmigiano reggiano
Parmareggio
D NOVA 3
Destefano
Destefano
D NOVA 4