Barcode: 3250392561062
Mimolette tranches 200g
by Netto
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 317.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Lait de vache pasteurisé, sel, ferments lactiques (dont lait), enzyme coagulante, colorants : caroténoïdes, norbixine de rocou, extrait de paprika.
Allergens
milk
Additives
e160
e160b
e160bii
e160c
Related Products in Dairies
Strawberry greek nonfat yogurt
Nostimo
A NOVA 4
Peach greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Blueberry fruit on the bottom greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Pomegranate fruit on the bottom greek nonfat yogurt, pomegranate
A NOVA 4
Black cherry fruit on the bottom greek nonfat yogurt
Nostimo
A NOVA 4
World Classics, Mexican Style Cheese
Kingston Marketing Co
D NOVA 4
Greek nonfat yogurt
B NOVA 4
Vanilla blended greek nonfat yogurt, vanilla
Nostimo
A NOVA 4
Strawberry banana greek nonfat yogurt, strawberry banana
A NOVA 4
Pineapple fruit on the bottom greek nonfat yogurt, pineapple
A NOVA 4
Shredded mexican style 4 cheese blend of monterey jack, cheddar, quesadilla & asadero cheeses, mexican style 4 cheese
D NOVA 4