Barcode: 2423818020660
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 33.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Lait de vache pasteurisé, sel, ferments lactiques, présure, colorant: rocou, conservateur: E251. Origine du lait : France.
Additives
e160b
e251
Related Products in Dairies
Strawberry Banana Fruit & Yogurt Smoothie, Strawberry Banana
La vaquita
C NOVA 4
FRESH CHEESE
La Vaquita
D NOVA 3
3 Cheese Blend
Sophia
E NOVA 3
Queso molido salvadorean style cheese
D NOVA 3
Honduran cream
E NOVA 4
Queso Fresco Salvadoreno
La Uaquita
D NOVA 3
Mas crema gratis
E NOVA 4
Spreadable Tub Cheese
Squire Mountain
D NOVA 4
Hatch chile cream cheese dip
D NOVA 4
Skyr jordbær & lime
Skyr
A NOVA 4
Fresh Salvadorian Style Sour Cream
La Vaquita
D NOVA 4
Pecorino Romano
Sophia
E NOVA 4