Barcode: 5774540052809
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 564.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sugar, cocoa mass, whole milk powder, cocoa butter, roasted hazelnuts 11%, hazelnut mass 2%, emulsifier (lecithin), vanilla extract, may contain traces of other nuts,
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
PICCOLINIS mini-pizzas surgelées Bolognese
Buitoni
C NOVA 4
LION Peanut Barre - 41g
Nestlé, Lion peanut
E NOVA 4
Rowntrees Fruit Pastilles Tube
Nestlé
E NOVA 4
Femina
Cailler
E NOVA 4
Bûche glacée framboisier, l’unité de 900
Nestlé
D NOVA 4
Of Switzerland Fémina
Cailler
E NOVA 4
Lait et noisettes entières
Nestlé, Cailler
E NOVA 4
Grand Chocolat Éclat Noir aux Éclats de fève de Cacao Noir
Nestlé, Nestlé Grand Chocolat
E NOVA 4
Milk Chocolate Giant Tube
Nestlé
E NOVA 4
Chocolat au lait aux amantes entières
Cailler
E NOVA 4
Femina
Cailler
E NOVA 4
Pequegalletas
Nestlé
D NOVA 4