Barcode: 0092825108955
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 287.0 kcal |
| Fat | 13.2 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 40.4 g |
| of which sugars | 13.2 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Water, enriched flour (flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), apples, palm oil, raisins, sugar, food starch-modified, corn syrup, pineapple, contains 2% or less of: apple cider vinegar, salt, dextrose, spices, natural and artificial flavor, ascorbic acid, citric acid, potassium sorbate and calcium propionate (to preserve freshness).
Additives
e202
e282
e330
Related Products in Frozen Foods
Soufflés de maïs
POP & LOVE
D NOVA 3
Good gout kidz
GOOD GOUT KIDZ
C NOVA 1
Crispy nori snack
KELLY LOVES
D NOVA 3
Confiture citron de Menton
AU PAYS DU CITRON
D NOVA 3
Good gout
Good Goût
A NOVA 1
Cacao en poudre Bio - 200g
BIOSAVOR
A NOVA 1
Basmati blanc sobre en eau
Autour du Riz
B
pêche verveine
Les Abeilles de Malescot
NOVA 4
Lasagne bolognaise 100% pur bœuf origine France
Fuxia, Fuxia Traiteur
C NOVA 3
Filets de Rouget Légumes du Soleil & Feta
L'atelier Bernard Marot
D NOVA 4
Riz cantonais
SKY KITCHERS
B NOVA 4
Céréales nuit, tilleul, camomille sans gluten sans sucres
GOOD GOÛT
B NOVA 1