Minced Beef Hot Pot
by Iceland
Categories
Available in
ireland, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 8.4 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Potato (38%), Beef (22%), Water, Onion (12%), Carrot (7%), Modified Maize Starch, Beef Stock (Yeast Extract (contains Barley), Beef Stock (Beef Bones, Water, Salt), Salt, Water), Worcester Sauce (Water, White Vinegar, Sugar, Salt, Tamarind Paste, Onion Powder, Barley Malt Extract, Garlic Powder, Ground Ginger, Concentrated Lemon Juice, Clove Powder, Chilli Powder), Tomato Paste, Wheat Flour, Salt, Dark Brown Sugar, Roast Onion Powder (Yeast Extract (contains Barley), Roasted Onion Powder, Onion Powder, Roasted Onion Granules), Yeast Extract, Barley Malt Extract, Cracked Black Pepper.
Related Products in Frozen Foods
M&s woodfired margherita
Marks & Spencer
Fingers du Verger
CHOCOLATERIE LE LAUTREC
Pizza montagnarde
Solemio
Pizza legumes - grana padano - pesto
Lidl
Pizza bio 3 fromages
Carrefour bio
Mini-bouchées Feuilletées à Garnir (x12)
SMB JEAN DUCOURTIEUX
Artichaut gorgonzola noisette
Pizza legumes grillés aux saveurs provencales
SOLEMIO
Pizza munster lardons
Solemio
Poêlée méridionale
D'AUCY
Mikado chocolat au lait
Mikado
Pates de fruits
LE CACAOTIER