Barcode: 0044400107006
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 228.0 kcal |
| Fat | 10.1 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 22.8 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 10.1 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
MINCED ALASKA POLLOCK, ENRICHED BLEACHED WHEAT FLOUR (FLOUR, NIACIN, IRON, THIAMIN MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), VEGETABLE OIL (COTTONSEED, CANOLA AND/OR SOYBEAN), WATER, YELLOW CORN FLOUR, LESS THAN 2% OF: SUGAR, DEXTROSE, SALT, WHEY, BAKING POWD
Allergens
fish
gluten
milk
soybeans
Related Products in Undefined
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4