Barcode: 0840531100134
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Ginger, vinegar, soya bean oil, sugar, salt, citric acid (e330), ascorbic acid (e300)
Additives
e330
Related Products
Goetze's, Caramel Creams
Lipari Foods Operating Company Llc
D NOVA 4
Jlm, christmas tree pretzels
Jlm, Lipari Foods Operating Company Llc
E NOVA 4
Jelly Cinnamon Hearts
Lipari Foods Operating Company Llc
E NOVA 4
Gummi bears
Gummi Bears, Lipari Foods Operating Company Llc
D NOVA 4
Freedom Heros Gummi Candy
Lipari Foods Operating Company Llc
D NOVA 4
Awesome Gummi Blossoms
Jlm Warren
D NOVA 4
Candy Corn
Jlm, Lipari Foods Operating Company Llc
NOVA 4
Gummi bears
D NOVA 4
Jlm, tootsie rolls midgee flag
Jlm, Lipari Foods Operating Company Llc
E NOVA 4
Dried Cranberries
Pic-A-Nut
D NOVA 3