Barcode: 3800130145223
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 301.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 10.8 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 13.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
pork, bacon, beef, water, soy protein, lactose, milk protein, salt, antioxidants, sodium ascorbate, acidity regulators, citric acid, sodium citrate, sodium acetate, colorants, carmine, paprika extract
Allergens
milk
soybeans
Additives
e120
e160c
e262
e262i
e301
e330
e331
Related Products in Meats And Their Products
Polish bistro style naturally smoked sausage with garlic, paprika & natural flavors artisanal meat, polish sausage
D NOVA 4
Beer bratwurst, beer
E NOVA 4
British style bangers
D NOVA 4
Chicken apple sausage, chicken apple
D NOVA 3
Smoked cured bratwurst, smoked
D NOVA 4
Smoked chicken sausage with mango, cilantro & habanero chiles
D NOVA 3
German brand franks, german brand
D NOVA 4
Bockwurst bistro style artisanal meat
E NOVA 4
Sainsbury's Welsh Hill Lamb Cutlets, Taste the Difference x4 265g
Sainsbury's taste the difference
Santa fe style sausage, santa fe style
C NOVA 3
Hot link sausage, hot
E NOVA 4
Lasagnes bolognaises
Comme J’aime
C NOVA 4