Barcode: 6300900710011
Minced Mutton
Processing
NOVA 1
Labels
halal
haccp
Categories
Available in
qatar
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 9.2 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Mutton, Soy Protein
Related Products in Meats And Their Products
Chicken Sausages
Ashfield
E NOVA 4
6 Scotch Pancakes
Marks & Spencer
NOVA 4 Eco-Score B
Pollo campero
Delisano
NOVA 4 Eco-Score E
Nuggets de pollo
Mercadona
C NOVA 4 Eco-Score E
Blanc de Poulet - Doré au Four
Fleury Michon
A NOVA 4 Eco-Score E
Wellness Schinken
Berger
C NOVA 4
Le Torchon - Cuit à l'Etouffée - 25% de sel*
Fleury Michon
C NOVA 4 Eco-Score D
Kabanos - Classic
Snack It,Tarczynski
E NOVA 4
Steak
Planted
A NOVA 3
Frankfurters
Dulano
E NOVA 4 Eco-Score E
Пилешки гърди
Dulano
B NOVA 4
Finas lonchas
Hacendado
D NOVA 4 Eco-Score E