Barcode: 0072368130040
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Sea clams and sea clam juice, salt, sodium tripolyphosphate (to retain natural juices), and calcium disodium edta (to protect color).
Additives
e385
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Røkt ørret
Unil as
D
Laksefilet
First Price
A
Torskefilet
First Price
A NOVA 1
Filets de maquereaux au naturel
Feuille d’or
D NOVA 3
Sticks Reker hvitløk & urter
Fiskemannen
D NOVA 4
Makreel filets in mosterdsaus
feuille d'or
B NOVA 4
Stabbur-Makrell
Orkla foods norge
C NOVA 4
Stabburet Makrellfilet i tomatsaus med pepper
ORKLA FOODS NORGE AS (STABBURET)
NOVA 3
Filets de maquereaux à la sauce estragon
C NOVA 4
Filets de maquereaux à la sauce aux oignons et à la tomate
Feuille d'Or
C NOVA 4
Laksefilet Ferdigmat
Fersk & Ferdig,MatBørsen
A NOVA 4
Laks Røkt m/Mær100g Jacobs Utvalgte
Unil