Barcode: 0066721006936
Minces au Riz
by Christie
Nutri-Score
C
Environment
Eco-Score A
Labels
no gluten
no artificial flavors
no cholesterol
no colorings
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
farine de riz, huile vegetale, sel, peut contenir: noix, moutarde, sesame, soja, 2]
Allergens
sesame seeds
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
White bread
no name
C
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E