Barcode: 0680692540017
Mind tonic
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
usda organic
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, orange juice*, coconut cream*, coconut nectar*, cocoa*, lion's mane mushroom extract*, cinnamon*, reishi mushroom extract*, allspice*, cayenne*, citric acid, salt
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Friendly Recipe
6 ingredients
Good Neighbor Recipe
10 ingredients
A Friendly Recipe
7 ingredients
Recipe For A Good Member
6 ingredients
A Good Sister Recipe
7 ingredients
Gold Photography
3 ingredients
COOKING SHORTCUTS FOR A BUSY WOMAN #2
1 ingredient
Helpful Hints for Working Women
1 ingredient
Sheree's Helpful Hints #3
1 ingredient
Related Products in Beverages
Drink Mix
Giant
NOVA 4
Seltzer water
Giant
B NOVA 4
organic fat free milk
Nature's Promise
B NOVA 1
Lemon iced tea drink mix
NOVA 4
Sparkling Water Beverage
Ahold
C NOVA 4
Sparkling Water Beverage
Ahold
C NOVA 4
Cottontails, pediatric shake, vanilla with fiber
Cottontails
E NOVA 4
Organic lemonade made from organic lemon juice and organic sugar
E NOVA 3
Ahold, cola
Ahold
E NOVA 4
Lemonade Drink Mix
NOVA 4
Flavored Seltzer Water, Coconut
Ahold
B NOVA 4
Ahold, clear splash, flavored sparkling water beverage, cranberry raspberry, cranberry raspberry
Ahold
C NOVA 4