Barcode: 7041111141575
Minde Banan
by Minde
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
no palm oil
rainforest alliance
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 9.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sukker, glykosesirup, vegetabilsk fett (kokosolje, kakaosmør¹), vann, stabilisator (E420), skummetmelkpulver, fettredusert kakaopulver¹, gelatin, aroma, melkeprotein, salt, fargestoff (E101), emulgator (E322 (solsikke)). ¹Rainforest Alliance Certified. Produktet kan inneholde gluten, nøtter og peanøtter.
Allergens
milk
Additives
e101
e322
e420
e428
Related Products in Snacks
Gluten free celebration cake
E NOVA 4
Bakery fresh goodness, pudding cake, cranberry, orange
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4
Cinnamon Sugared Cake Donuts
Kroger
E
Tortilla chips
Kroger
D NOVA 4
Bakery fresh goodness, pudding cake, cherry
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4
Double chocolate cake
E NOVA 4
Bakery fresh goodness, pudding cake, triple berry
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4
Stuffed Croissant: Black Forest Ham
Private Selection
E NOVA 4
Winter’s Basket Fudge Dipped Pepperment Soft Batch Cookies
Private Selection, The Kroger Co.
E NOVA 4
Powdered Mini Donuts
Smart Way
E NOVA 4
Protein crisp crackers zesty ranch
Simple Truth
D NOVA 4
Tortilla chips
Kroger
D NOVA 4