Barcode: 4088600063546
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.6 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 7.8 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
croutons (14%) [wheat flour (wheat flour, calcium carbonate, iron, niacin, thiamin), palm oil, salt, yeast, antioxidant: extract of rosemary), potato starch, maize starch, dried ring noodles (11%) (wheat flour, salt), dried glucose syrup, tomato powder (10%), sugar, dried vegetables (8%) (peas, carrot, onion, leek), flavourings, salt, vegetable oils (sunflower oil, palm oil), onion powder, dried parsley, black pepper extract,
Additives
e392
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Meals
2 tartes aux fromages
Auchan
D NOVA 4 Eco-Score D
POKE BOWL SAUMON Quinoa, boulgour
Carrefour
C NOVA 4
Caesar Salad Kit
Trader Joe's
C NOVA 4
SALAD' BOWL NEW DELHI* Riz, lentilles corail, poulet
Carrefour
B NOVA 4 Eco-Score E
Tagliatelles au saumon 300g
Monique ranou
B NOVA 4
SALAD' PASTA A LA GRECQUE Fusilli, tomates, olives noires
Carrefour
C NOVA 4
SALAD BOWL LENTILLES FIGUES Jambon sec, feta
Carrefour
B NOVA 4
Tri Color Pasta Salad
Taste of inspirations
C NOVA 3 Eco-Score C
SALAD' PASTA PENNE BACON Poivrons, fromage italien
Carrefour
C NOVA 4
Moussaka
Carrefour
C NOVA 4
SALAD' BOWL MEXICO* Haricots rouges, poulet, riz
Carrefour
A NOVA 4
SALAD' BOWL BANGKOK* Vermicelles, bœuf, noix de cajou
Carrefour
C NOVA 4