Barcode: 8011515939503
Minestra campagnola
by Colfiorito
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 6.6 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Grano saraceno (40%); cereali precotti (60%): riso lungo rosso (20%), riso lungo integrale (20%), riso lungo bianco (20%)
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chicoree grain
Leroux
NOVA 1
Uncle Ben's riz long grain sachet cuisson
Uncle Ben's
B
Spaetzele Grand Mère
Grand Mère, Pâtes Grand'Mère
A NOVA 1
Bicolor Spinacg & beet tomato
A NOVA 1
Chicoree soluble bio cereales 100g
Leroux
NOVA 1
Chicoree soluble cacao 125g
Leroux
NOVA 1
Pâtes d'Alsace
Grand'Mère
A NOVA 1
Chicorée torréfiée en grains
Leroux
NOVA 1
Chicorée Leroux noisette
Leroux
NOVA 1
Späetzles La Colombe
Les Fromagers de Sainte-Colombe
A NOVA 1
Chicorée soluble
Leroux
NOVA 1
Lait de coco
Suzi Wan
E NOVA 4