Barcode: 8023797015547
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 15.0 g |
| Proteins | 16.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
cereali (ORZO perlato 50%), legumi 50% (piselli decorticati, lenticchie laird, fagioli azuki verdi). Informazioni per gli allergici, contiene glutine, tracce di soia, semi di sesamo e lupini.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
White rose, strawberry preserves
White Rose
D NOVA 4
La Cubanita, Guava With Jelly
Latin Food Holdings Inc.
D NOVA 4
White rose, cereal toasted oats
White Rose
C NOVA 4
White rose, frosted flakes sweetened cereal
White Rose
E NOVA 3
Apricot Halves In Heavy Syrup
White Rose
C NOVA 3
White rose, grape jelly
White Rose
D NOVA 4
White rose, crushed pineapple
White Rose
A NOVA 1
White rose, sauerkraut
White Rose
C NOVA 3
White rose, citrus punch
White Rose, White Rose Food Corp.
E NOVA 4
Panoply of Organic Italian Pasta
Trader Joe's
A NOVA 4
Non-Alcoholic Mix
E NOVA 4
White rose, sauerkraut
White Rose
C NOVA 3