Barcode: 8711200453221
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Pasta all'uovo (semola di GRANO duro, UOVO pastorizzato) 70%, sale iodato, aromi, zucchero, cipolla 3,3% ', farina di GRANO tenero, fecola di patate, sale, estratto di lievito, carne di pollo 0,6%, grasso di pollo 0,6%, sale minerale (potassio), olio di mais, spezie (curcuma', radice di prezzemolo), prezzemolo 0,1% zucchero caramellato, maltodestrine, antiossidante: estratto di rosmarino. Può contenere soia, latte, sedano e senape.'
Additives
e392
e470
Related Products in Meals
Mom's macaroni salad
C NOVA 4
Uncured mild pepperoni whole grain thin crust pizza
Three Bakers
C NOVA 4
All natural pepperoni, mozzarella cheese in a puff pastry pie
Boomerang
D NOVA 4
Sausage & egg breakfast pies
Boomerang's Foods Inc.
D NOVA 4
Tex-mex scramble
D NOVA 4
Italian Style Pasta Rotini Pasta, Olives, Onion And Bell Peppers In Golden Italian Dressing Salad, Italian Style Pasta
Get fresh sales
C NOVA 4
Stuffed biscuit with maple flakes
E NOVA 4
Uncured mini pies
Boomerang's Foods Inc.
D NOVA 4
Taco soup mix
E NOVA 3
IdealShake Vanilla Superfood Blend
IdealShape
NOVA 4
Bbq style chopped salad with chicken
B NOVA 4
Cappelletti épinards & ricotta
Toque du Chef
C NOVA 3