Barcode: 8010205005405
Minestrina
Processing
NOVA 4
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Pasta all'uovo 63% (semola di grano duro, uova 21%), ortaggi in proporzione variabile 10% (carote, colla, piselli, porro), fecola di patate, sale, maltodestrina, proteine di mais idrolizzate, zucchero, tto di lievito, esaltatori di sapidità: glutammato monosodico, spezie, i aromi
Additives
e621
Related Products in Meals
Spaghetti With Meatballs
Lean Cuisine
E NOVA 4
Woodware Ave., Chili With Beans
Woodware Ave.
C NOVA 4
Zero Tomato Basil Chicken
Healthy Choice
A NOVA 4
Pasta with Chicken Bolognese
Healthy Choice
B NOVA 4
Meatloaf & Mashed Potatoes
Healthy Choice
B NOVA 4
Portobello Mushroom Ravioli
Purple Carrot
B NOVA 4
Spicy buffalo chicken & elbow pasta mac n' cheese, buffalo chicken
C NOVA 4
Beef hot dog chili no beans
Woodward Ave.
C NOVA 4
Sweet corn elote bowl
Purple Carrot
C NOVA 4
Woodward ave, chili no bean
Woodward Ave
C NOVA 4
Power Bowls Italian Chicken Sausage & Peppers
Healthy Choice
B NOVA 4
Simply steamers chicken breast with riced cauliflower
Healthy Choice
A NOVA 4