Barcode: 8714100776742
Minestrone
by Knorr
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
sustainable farming
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Verdure 55% (patate 13%, carote 11,5%, pomodori 5%, sedano 3,8%, fagioli 3,5%, zucchine 3,5%, fagiolini 3,5% piselli 3%, cavolo verza 2,9%, spinaci 2%, cipolle 2%, porro 1,5%, prezzemolo 0,1%), acqua, fecola di patata, olio extravergine d'oliva, sale.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Celery & carrot with lite ranch dip
A NOVA 4
Pineapple Spears
Country Fresh
A NOVA 1
Red apple slices
C
Apple Slices
Pink Lady
C
Sweet & Crunchy Apple Slices
Country Fresh
C
Watermelon Spears
Country Fresh
A NOVA 1
Ambrosia Apple Slices
Country Fresh
C
Veggie pizza stuffed mushrooms
C NOVA 4
Gala Apple Slices
Snack Fresh
C
Snack Fresh, Apple Tray With Caramel Dip
Country Fresh Inc.
C NOVA 4
Apple tray with caramel dip
C NOVA 4
Pink Lady Apple Apple Slices
Country Fresh
C