Barcode: 9300644123532
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Vegetables (60%) [Tomato Puree (18%), Potatoes, Tomatoes (7%) Carrots, Chickpeas, Red Kidney Beans, Celery, Zucchini, Green Beans, Great Northern Beans, Spinach Egg Potato Starch, Sugar, Salt, Yeast Extract, Garlic, Parsley, Oregano, Cheese (From Milk, Natural Ra Chicken Stock (Water, Chicken, Sage Extract, Antioxidant (Rosemary Extract]]. Pasta (4%) (Contains: Wheat Pepper Vegetable Protein Extract, Mineral Salt (E509), Basil Extract. CONTAINS WHEAT, GLUTEN, EGG, MILK.
Additives
e392
e509
Related Products in Meals
Thin Crust Pizza Supreme
H-E-B
D NOVA 4
Cinnamon cream cheese flautas for breakfast, cinnamon
E NOVA 4
Heb salad blend
Heb romain salad blend
A NOVA 3
Delicatessen spiced pumpkin bisque
C NOVA 3
Microwaveable Dinner Mix
H E Butt Grocery Company
D NOVA 4
Macaroni & Cheese
H-E-B
D NOVA 4
Easy Melt
H-E-B
D NOVA 4
Whole Grain Macaroni % Cheese
H-E-B
D NOVA 4
Chorizo Egg and cheese Flautas
H-E-B
D NOVA 4
Spring Rolls Chicken
H-E-B
C NOVA 4
Tex's Fixins Cream Corn
H-E-B
C NOVA 4
Garlic Pesto Salmon
H-E-B
B NOVA 4