Barcode: 8008703000091
Minestrone Alla Veneta
by Pedon
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 17.0 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
(in proporzioni variabili): Fagioli, Piselli, Lenticchie, Adzuki verdi, Lenticchie Rosse decorticate. Può contenere glutine e soia.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain de mie Complet
Carrefour
A NOVA 4
Torsades pâtes d'Alsace IGP
Carrefour
A NOVA 1
Glace Carrefour Fruits Rouges
Carrefour
D NOVA 4
Spécial mie céréales
Carrefour
C NOVA 4
Wraps
Casino
C NOVA 4
Tortilla Nature
Carrefour
C NOVA 3
Asperges blanches moyennes
Carrefour
A NOVA 3
Gnocchi
Carrefour Extra
C NOVA 3
Orange
Carrefour
NOVA 4
Jalapeno
Carrefour
C NOVA 4
Gnocchi à poêler
Carrefour
C NOVA 3
Pain de mie
Carrefour
C NOVA 4