Barcode: 8003880001756
Minestrone con 12 Verdure
by Buitoni
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
made in belgium
made in italy
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 2.6 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre 23%, carottes 13%, tomates 9%, courgettes 8%, petits pois 8%, chou de Milan, haricots borlotti précuits 7%, haricots verts 7%, bette, céleri, oignons, poireaux, épices et fines herbes.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Puff Pastry Sheet
Morrisons
D NOVA 4
salted peanuts
Morrisons
B NOVA 3
Sweetened soya drink
Morrisons
B NOVA 4
Kiwi, Melon and Strawberry
Morrisons
A NOVA 1
Kalamata Olives
Morrisons
E NOVA 3
Blackforest fruits
Morrisons
Cashew drink
Morrisons
C NOVA 4
Potato, Carrot & Swede Mash
Morrisons
B NOVA 3
Almond Sweetened Drink
Morrisons
C NOVA 4
Butternut squash and sage Girasoli
Morrisons
C NOVA 4
Ground Almonds
Morrisons
C NOVA 1
Crushed ginger
Morrisons
NOVA 4