Barcode: 8000633018245
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ceci, Piselli, Fagioli borlotti, Patate, Carote, Zucchine, Porro, Fagiolini tagliati, Broccoli, Cavolfiori, Pomodori, Cavolo bianco, Fave, Sedano, Prezzemolo, Basilico
Related Products in Meals
Original cheddar deluxe macaroni & cheese dinner, original cheddar
D NOVA 4
Elbow macaroni salad with rich mayonnaise, sweet pickles, crisp celery and onion, macaroni
D NOVA 4
16 bean soup mix with ham flavoring, ham
A NOVA 4
Original macaroni & cheddar cheese dinner, mac & cheese
Stater Bros
D NOVA 4
Mini shell pasta & three cheese dinner, three cheese
Stater Bros. Markets Inc.
D NOVA 4
Fully cooked baby back pork ribs with barbeque sauce
D NOVA 4
Whole grain brown rice, whole grain
A
Chicken flavored bean soup mix, chicken
A NOVA 4
Fully cooked bacon smoke flavor added, smoke
E NOVA 4
Corned beef hash
C NOVA 4
White rice
A NOVA 3
Cole slaw shredded cabbage blended with a mayo dressing, vegetables and seasoning
C NOVA 4