Barcode: 3560070916252
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Courgette 17,5% minimum, carotte 15,4% minimum, tomate 12,8% minimum, navet 9,2% minimum, épinards 6,8% minimum, _céleri_ 6% minimum, poireau 4,8% minimum, fenouil 4,2% minimum, oignon rouge 2% minimum, basilic, ail. _*Réduction de plus de 30% de la valeur énergétique par rapport à la moyenne de la valeur énergétique des minestrones du marché.
Allergens
celery
Related Products
Chocolate + Peanut Butter Granola
Purely Elizabeth
E NOVA 3
Original Ancient Grain Granola
purely elizabeth.
E NOVA 3
Cinnamon almond cauli hot cereal, cinnamon almond
Purely Elizabeth
D NOVA 3
Strawberry hazelnut cauli hot cereal
D NOVA 3
Cinnamon Peanut Butter Nut Granola
purely elizabeth.
E NOVA 3
Banana nut butter grain-free granola bar, banana nut butter
E NOVA 3
Salty-sweet crunchy clusters, dark chocolate strawberry
E NOVA 3
Pumpkin spice
E NOVA 3
Chocolate sea salt grain-free granola bar, chocolate sea salt
E NOVA 3
Coconut cashew grain-free granola bar, coconut cashew
E NOVA 3