Barcode: 5600954502497
Natural Magro
Labels
low or no fat
calcium source
no added sugar
no fat
no lactose
alto teor em proteina
magro
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Leite Magro (Origem: Espanha), Leite em Pó Magro, Lactase, Fermentos Lácteos.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Minis mit Edelschimmel
Ja
B NOVA 4
Französischer Camembert
Ja!, Rewe
D NOVA 3
Weidemilch
Rewe regional
C
Pfirsich Maracuja Creme
Ja!, Rewe
C NOVA 4
Comté
Rewe
D NOVA 3
Appenzeller
Rewe
D NOVA 3
Saure Sahne
ja!
D
Gouda Holland
Rewe
D NOVA 3
Würzige Ziege
Fromka, REWE Feine Welt
D NOVA 4
Erbeere Creme
Ja!, Rewe
C NOVA 4
Mango Vanille
Rewe
C
Kräuterbutter
ja!, ja! +Meggle
E NOVA 2