Barcode: 5060482580020
Natural Mango Gently Dehydrated
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.8 g |
| of which sugars | 59.7 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Mango (100%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jus d'Orange douce
Réa
C NOVA 1
Jus De Pomme
Rea
C NOVA 1
Cap Végétal Émietté végétal mariné tomates & herbes
Petit Navire
B NOVA 4
Pindaka - Pâte d'arachide
TYD
C NOVA 4
Cap Végétal Émietté végétal mariné citron & thym
Petit Navire
B NOVA 4
Garlic Paste
Zaina
C NOVA 3
Jus de grenade
Yablok
C NOVA 1
Tartine petit dej
C NOVA 4
Jus de Pamplemousse
Eckes Granini, Réa
NOVA 1
Nectar de mangue
Réa
E NOVA 3
Jus de raisin
Réa
E NOVA 1
FETTUCCINE Petrossian
Petrossian