Barcode: 0036514144718
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,390.0 kcal |
| Fat | 115.0 g |
| of which saturated | 76.5 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 76.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
MONTEREY JACK CHEESE (PASTEURIZED MILK, CHEESE CULTURE, SALT, ENZYMES), CHEDDAR CHEESE (PASTEURIZED MILK, CHEESE CULTURE, SALT, ENZYMES, ANNATTO [COLOR]), ASADERO CHEESE (PASTEURIZED MILK, CHEESE CULTURE, SALT AND ENZYMES), QUESADILLA CHEESE (PASTEURIZED MILK, CHEESE CULTURE, SALT AND ENZYMES). POTATO STARCH, CORN STARCH AND CALCIUM SULFATE ADDED TO PREVENT CAKING. NATAMYCIN (A NATURAL MOLD INHIBITOR).
Additives
e160b
e235
Related Products in Undefined
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4