Barcode: 5060339011691
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 469.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 35.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sunflower seeds, sultanas, corn oil, pumpkin seeds, flaked almonds.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Maple Bacon Flavour Crunch Corn
Proper
B NOVA 4
Pre-rolled pizza dough
Pizza Express
C NOVA 4
Sea Salt Lentil Chips
Proper
D NOVA 3
Sea Salt Flavour Potato Snacks
Popchips
C NOVA 4
hot chilli
VIP nuts
D NOVA 3
Gluten free pizza base
C NOVA 4
Gf cauliflower Gnocchi
BARBECUE LENTIL CHIPS
PROPER
D NOVA 4
Monster Wheat Puffs
Honey Monster
C NOVA 4
Ready to roll pizza dough
Pizza Express
C NOVA 4
Salt & Vinegar Lentil Chips
Proper
C NOVA 4
Organic coconut flour
E NOVA 1