Barcode: 9326847001828
Natural Muesli
by Brookfarm
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 410.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Oats, Rolled barley, Oat bran, Macadamias (7%), Sunflower kernels, Rice flour, Wheatgerm (wheat), Currants, Pumpkin kernels, Sultanas, Rice bran, Dried apricots (sulphites) (3%), Coconut, Dried apples (1%), Glycerine, Cinnamon.
Allergens
gluten
nuts
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e422
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
White bread
no name
C
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4