Barcode: 0798304032253
Natural Nonna's Multi-Grain Break
by Wheatland
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 163.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 26.5 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | 6.1 g |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Whole wheat flour, water, molasses, wheat germ, soy oil, hard red wheat, white wheat, barley, rye, oats, corn, millet, hulled buckwheat, flax seeds, salt, yeast.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium-Cornichons
King's Crown
C NOVA 3
Apfelmus
Gut Bio
A NOVA 3
Wein Sauerkraut
Aldi, Garten Krone, King's Crown, Sieben Schwaben
A NOVA 3
Feinwürzige Gurken - feurig-pikant
Aldi, King's Crown, Sieben Schwaben
C NOVA 3
Feinwürzige Gurken - süß-sauer
Aldi, King's Crown, Sieben Schwaben
B NOVA 3
Premiu-Cornichons mit Kräutern
King's Crown
C NOVA 3
Rote Pfefferonen
BBQ Zeit zum Grillen
E NOVA 4
Premium-Cornichons mit Chili
King's Crown,Clama
C NOVA 3
Champignons ganze Köpfe
Aldi, King's Crown, NUTRI-SCORE A King's Crown ALDI
A NOVA 3
Cornichons Premium
Lidl
C NOVA 3
Pfirsiche halbe Frucht, leicht gezuckert
Sweet Valley, Otto Franck Import
B NOVA 3
Annanas
Sweet valley
A NOVA 1