Barcode: 00076715
Natural Nut Collection
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 157.0 kcal |
| Fat | 13.7 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 9.2 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds (30%) • Cashew Nuts (30%) • Pecan Nuts (20%) • Macadamia Nuts (10%) • Pistachio Nuts (10%).
Allergens
nuts
peanuts
Recipes with Similar Ingredients
Zesty Herbed Carrots
1 ingredient
Toasted Sesame Seed Sugar Cookies
10 ingredients
Roasted Pears With Almonds, Cranberries And White Chocolate Drizzle
10 ingredients
Roasted Turkey With Smoked Paprika
12 ingredients
Roasted Coriander-Spiced Chicken Thighs With Bacon And Sweet Potatoes
13 ingredients
Spiced Cream Dessert With Caramelized Pears.
17 ingredients
Baked Pears With Toasted Almonds, Cranberries, & White Chocolate Drizzle
10 ingredients
All In One Bbq Pork Stir Fry Recipe
5 ingredients
Vickys Easter Cake Picks / Toppers
1 ingredient
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Froosh Mango& Appelsin 750ml
Fazer norway as
E
Chips
Bjäre
D NOVA 3
Black & white
Vilmas
D NOVA 3
Juice Apple, Elderberry & Ginger
froosh, Fazer, SAS
C NOVA 1
HealthyCo Eco Almond drink
First Class Brands of Sweden, HealthyCo
B NOVA 4
Crunchy peanut butter
HEALTHY Co
C
Jus de fruits banane, ananas et noix de coco
Froosh
E NOVA 1
Bjäre Chips Cheddar
Bjäre Chips, Torekows Lilla Chipsfabrik
D NOVA 4
EcoPeanutButter
Healthy Co
C NOVA 3
Choco corn
C NOVA 3
Slow down smoothie
Froosh
D NOVA 1
Froosh
Froosh
E