Barcode: 0041387611908
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 4.3 g |
Ingredients
Grated parmesan cheese (pasteurized part skim milk, cheese culture, salt, enzymes), cellulose powder (to prevent caking).
Related Products in Dairies
Red leister cheese
Stamford Street Co
C NOVA 4
Roussas Dairy, Roussas Feta Made In Greece
Mediterranean Pita Inc
E NOVA 3
Soft ripened cheese
Ile De France
D NOVA 3
Sheep's Milk Cheese
Etorki
D NOVA 3
Custard
Marks & Spencer
C NOVA 4
Valley Forge, Sharp Cheddar Cheese
Anco Fine Cheese A Division Of Schratter Foods Inc.
D NOVA 4
Light butter with sea salt
Balade,Corman,Savencia
E NOVA 4
Bulgarian white brined sheep's milk cheese
E NOVA 3
Fresh goat cheese
Ile De France
D NOVA 3
Rambol, Gourmandise, Imported French Cheese
Anco Fine Cheese A Division Of Schratter Foods Inc.
D NOVA 4
Pecorino Romano, Sheep's Milk Cheese
Il Villaggio
E NOVA 3
Olivia, Armenian Style String Cheese
Anco Fine Cheese A Division Of Schratter Foods Inc.
D NOVA 3