Barcode: 0810111011105
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 42.9 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 28.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Oil roasted peanuts, peanut oil, salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crusty brown sliced pan
B NOVA 4
Atlantic Sea Salt and Irish Cider Vinegar
Keogh's
D NOVA 4
Keogh's Irish Atlantic Sea Salt
Keogh's
D NOVA 3
Crusty White Sliced Pan
Stapleton's Bakery
C NOVA 3
Chilli nuts
Tropical Foods
D NOVA 4
Donnelly Fresh
Steamed Greens
A NOVA 3
Frozen Blackberries
Boylans fruit farm
NOVA 1
Roast Beef & Irish Stout Potato Crisps
Keogh's
C NOVA 4
Smoky Chilli Beanz Bowl
Heinz
B NOVA 3
Chips de pommes de terre saveur piment et poivron rouge irlandais
Keogh's
D NOVA 4
Vegetable fajita mix
Donnelly fresh
NOVA 4
ATLANTIC SEA SALT and VINEGAR IRISH POTATO CHIPS
Keogh's
D NOVA 3