Barcode: 0011213025605
Natural Pepper Jack Cheese
by Spartan
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,310.0 kcal |
| Fat | 101.0 g |
| of which saturated | 63.0 g |
| Carbohydrates | 12.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 88.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PASTEURIZED MILK, RED AND GREEN JALAPENO PEPPERS, CHEESE CULTURES, SALT AND ENZYMES.
Related Products in Undefined
Chunk Light Yellofin Tuna
Dolores Tuna
A NOVA 3
Chunk Light Yellowfin Tuna
Dolores
A NOVA 3
Powdered Organic Peanut Butter
Betty Lou's Inc.
NOVA 3
Protein Plus Powdered Natural Peanut Butter
Betty Lou's Inc.
E NOVA 4
Chunk Light Yellowfin Tuna Salad With Vegetables
Pescados Industrializados S.A. De C.V.
A NOVA 3
Nuts About Energy Balls
Betty Lou's Inc
E NOVA 4
Yellowfin Tuna Salad With Vegetables
Dolores
A NOVA 3
Nuts Protein Plus Energy Balls
Betty Lou's Inc.
D NOVA 4
Pb & J Bar
Betty Lou's Inc.
E NOVA 4
Energy Balls
Betty Lou's Inc.
E NOVA 4
Nuts Energy Balls
Betty Lou's Inc.
E NOVA 3
Milk Chocolate Covered Layers Of Caramel And Peanuts Nougat
Betty Lou's Inc.
E NOVA 4