Barcode: 0731205527824
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.9 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pineapple, dehydrated cane juice, natural pineapple rings, sweetened in it's own juices.
Related Products in Snacks
Marzipanbrot Vanille-Trüffel auf Pistazie
Niederegger
E NOVA 4
Marzipan Vollmilch-Brot
Niederegger
E NOVA 4
Männersache Salted Cashew Crunch
Niederegger, Niederegger Männersache
E NOVA 4
Marzipan Brot mit Cranberry
Niederegger
E NOVA 4
Marzipan Classic
Niederegger
E NOVA 4
Toffee salted
Niederegger
E NOVA 4
Cherry White Chocolate
Niederegger
E NOVA 4
Marzipan-Weissbrot
Niederegger
D NOVA 4
Marzipan Schwarzbrot
Niederegger
E NOVA 4
Marzipan Schwarzbrot
Niederegger
E NOVA 4
Wichtelwerkstatt
Niederegger
E NOVA 4
Nougat mit Vollmilch-Schokolade
Niederegger
E NOVA 4