Barcode: 0070625087151
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 4.5 g |
| Carbohydrates | 30.1 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Crust: soft wheat flour, water, sunflower seed oil, salt, brewer's yeast, malted wheat flour. topping: tomato sauce (tomato puree, olive oil, salt, oregano, onion, black pepper), caciotta semisoft cheese (milk, salt, calcium chloride, starter cultures, rennet), low moisture part skim mozzarella cheese (milk, salt, starter cultures, rennet, acidity regulator: citric acid), provolone cheese (milk, salt, rennet), parmigiano reggiano cheese (milk, salt, rennet).
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Meals
Gnocchi façon carbonara
Select & Go
C NOVA 4
Bečka supa
Podravka
NOVA 4
Quiche Lorraine
Eco
D NOVA 4 Eco-Score E
Salade saumon emmental
C NOVA 4
Salade pecheur - pommes de terre, thon, olives
Monique ranou
C NOVA 4 Eco-Score D
Salade crudites surimi
Select & Go, Lidl
C NOVA 4
Nems au poulet
Eco
C NOVA 3 Eco-Score D
Mélange pot au feu
Priméale
D NOVA 3
Gastropub fish pie
Marks and Spencer
B NOVA 3
Pizza Gustavo Amore Napoli
Gustavo Gusto
C NOVA 3
Carpaccio parmesan huile d’olive
L’état du boucher
C NOVA 3
Kip Caesar Caesarsdressing
AH
B NOVA 4