Barcode: 0070625087205
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 218.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 29.3 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Crust: (soft wheat flour, water, sunflower seed oil, salt, brewer's yeast, malted wheat flour.) topping: tomato sauce (tomato puree, water, olive oil, salt, sugar, oregano, basil), low moisture part skim mozzarella cheese (milk, salt, starter cultures, rennet, acidity regulator: citric acid), cherry tomatoes, hard grating cheese (milk, salt, rennet), arugula
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Meals
Riz cantonais
Sans marque
C NOVA 4
Soupe de la presqu'île du Cap Ferret
Sarl Dignan Et Fils
C NOVA 3
Culver's, Chicken & Dumpling Soup
Culver's
E
Soupe De Poissons Du Cap Ferret
La Presque Ile Du Cap Ferret
C NOVA 3
Soupe de poisson
Les Mouettes d'Arvor
B NOVA 4
Timbale marrons girolle
agis
C NOVA 4
Nems aux légumes
L’assiette
A NOVA 3
12 Mini Nems
Traditions d asie
C NOVA 3
Menu 1001 Saveurs 1 personne
Agis
C NOVA 4
Menu Chef étoilé 1 personne
Agis
C NOVA 4
Soupe de poissons à la bretonne
Les Mouettes d'Arvor
B NOVA 4
4 Nems au porc avec sauce nuoc-mâm
Traditions d'Asie
C NOVA 3