Barcode: 0020916119788
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 426.0 kcal |
| Fat | 23.6 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 39.7 g |
| of which sugars | 34.1 g |
| Fiber | 10.3 g |
| Proteins | 13.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Golden raisins [raisins, vegetable oil (sunflower oil or canola oil), sulphur dioxide], cashew nuts, almonds, sun-dried figs, pistachio.
Additives
e220
Related Products in Snacks
Appleby, cookies, iced almonette
Appleby
D NOVA 4
Fiesta Salad With Chicken, Fiesta Salad
Ahold
B NOVA 4
Organic vegan greens protein bar
Natural Factors
NOVA 4
Peppermint candy canes, peppermint
E NOVA 4
Fruit & nut bar
E NOVA 4
Organic snack bar
D NOVA 3
Pgx, satisfast, protein bar, dark chocolate coconut
Pgx
C NOVA 4
Organic snack bar
C NOVA 4
Brockmann's, milk chocolate, almonds
Brockmann's
E NOVA 4
Appleby, chocolate chip cookies
Appleby
C NOVA 4
Caramel apple fruit & nut bar
D NOVA 4
Coconut crunch
D NOVA 3