Barcode: 5060594020049
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 453.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 8.7 g |
| Carbohydrates | 26.0 g |
| of which sugars | 21.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Peanuts (27%), Organic Dark Chocolate (15%) (Cocoa Mass, Organic Cane Sugar, Cocoa Butter, Vanilla Powder), Dates, Chicory Fibre, Pea Protein, Protein Crisp (Pea Protein, Manioc Starch), Cacao Butter, Rice Syrup, Concentrated Grape Juice, Rice bar with a d Salted Cara Allergens: S Made in a fa Protein, Emulsifier: Sunflower Lecithin, Sea Salt, Natural other Flavouring.
Additives
e322
e322i
Related Products in Dietary Supplements
Pro Performance 100% Whey
GNC
NOVA 4
Melatonin
NOVA 4
Pro Performance Weight Gainer Double Chocolate
Pro Performance,GNC
NOVA 4
Melatonin
A NOVA 4
biotin
Natrol
NOVA 4
Mood + Stress 5-HTP 200mg
Natrol
NOVA 4
Melatonin
Natrol
A NOVA 4
Protein powder
By sainsbury's
A NOVA 4
Creatine Monohydrate
GNC Pro Performance
NOVA 1
Melatonin
NATROL
NOVA 4
Mammoth Bar Almond Vanilla
Mammoth Bar
NOVA 3
Pro performance
GNC
B NOVA 4