Barcode: 4260196299404
Natural Protein , Vanille
by Chiron
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 66.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Protéine de _LAIT*_, miel en poudre*, extrait de vanille*, agent épaississant (gomme de xanthane) (<1%), vanille en poudre*. *Produits de l'agriculture biologique.
Allergens
gluten
lupin
milk
soybeans
Additives
e415
Related Products in Dietary Supplements
Whey Protein
Paleo valley
NOVA 4
Greens and Reds Whole Foods
atplab
Vanilla Protein Powder
ATPlabs
Creatine HMB
Transparent Labs
NOVA 4
field of greeens
A NOVA 4
Peanut Butter Chocolate Performance Bar
Condition 1
D NOVA 4
120life Powdered Drink Mix
120 Life
NOVA 4
100% Grass-Fed Whey Protein Isolate
Transparent Labs
NOVA 4
Creatine HMB
Transparent Labs
NOVA 4
Whey Protein
Earth Fed Muscle
NOVA 4
Protein Bar
Atlas Bar
NOVA 4
Radiance collagen peptides
BrickHouse Nutrition