Barcode: 4335619097094
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Leche evaporada desnatada de vaca, leche de vaca ycultivos microbianos.
Related Products in Dairies
Chocolate milk
E NOVA 3
1% Lowfat Milk
Schnucks, Schnuck Markets Inc.
B NOVA 1
Lactose Free 2% Reduced Fat Milk
Schnucks
B NOVA 1
1% low fat chocolate milk
D NOVA 4
1% fresh lowfat milk
B NOVA 1
Extra creamy whipped topping, extra creamy
D NOVA 4
2% reduced fat milk
B NOVA 1
Vitamin d whole milk
Schnucks
C NOVA 1
2% Reducedfat Milk
B NOVA 1
Original whipped topping made with real cream, original
D NOVA 4
Fat free skim milk
B NOVA 1
Cultured lowfat buttermilk
B NOVA 4