Barcode: 8436575050256
Natural proteina whey
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 2.6 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 77.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whey protein concentrate (milk), cacao powder, natural vanilla flavouring, natural cacao flavour
Allergens
milk
Related Products in Dietary Supplements
Smoothie mix daily boost
organax
NOVA 1
Beam Vegan Protein Birthday Cake
Be amazing
NOVA 4
Crispy Peanut Butter Chocolate Flavored Protein Bar
Builders Protein
NOVA 4
Builders Protein Bar
Clif
NOVA 4
BUILDERS PROTEIN OREO FLAVORED PROTEIN BAR
CLIF
NOVA 4
Sweet & salty peanut butter & honey with sea
Clif
E NOVA 4
Builder Protein Bar
Cliff
NOVA 4
vanilla whey 100
bodylab
NOVA 4
Builders Protein Bar
CLIF
NOVA 4
BUILDERS PROTEIN + CAFFEINE Chocolate Chip Cookie Dough
CLIF
NOVA 4
Workout Hydration Unflavored
Promix
Chocolate Super Greens
BEAM
NOVA 4