Barcode: 0681131053990
Natural Psyllium Husk
by equate
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 86.2 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 51.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
psyllium husk, maltodextrin, citric acid, natural and artificial orange flavor, silica, aspartame, FD, C yellow no. 6
Additives
e330
e951
Related Products in Dietary Supplements
Spiruline Crue En Poudre Bio - 200 G - Uberti
Uberti
Spiruline Française En Comprimés - 100 G - Algo'nergy
Algoenergy
NOVA 4
MACA INCAS Pure maca 300 comprimés
mieux vivre la vie
NOVA 1
Nature Attitude Collagène Marin De Bretagne
Pharmacie Nature 🌿 Micronutrition
Collagene marin
nuvi line
Protéine de courge
Uberti, Yogi Pulse
NOVA 1
Spiruline bio
juventis
NOVA 1
Collagène marin
nuvi line
NOVA 4
Protéine De Chanvre Cru En Poudre Bio - 200 G - Uberti
Uberti
Formule Détox - 300 g Uberti
Uberti
Spiruline
Citrate effervescent
Belfiori
NOVA 4