Barcode: 0041415388635
Natural Pumpkin Spice Flavored Brewed Iced Tea, Pumpkin Spice
by Publix
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered Water, Sugar, Brewed Black Tea, Caramel Color, Natural Pumpkin Spice Flavor Potassium Sorbate (Preservative).
Additives
e150c
e202
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Triple Berry Flavor Sparkling Mountain Spring Water, Triple Berry
Arrowhead
B NOVA 4
White Peach Ginger Flavor Sparkling Mountain Spring Water, White Peach Ginger
Arrowhead
B NOVA 4
Hot Cocoa mix no sugar added
Swiss Miss
NOVA 4
Milk chocolate flavor no sugar added hot cocoa mix
Swiss Miss
NOVA 4
Classic Hot Chocolate with Marshmallows
Swiss Miss
NOVA 4
Hot cocoa mix
Swiss Miss
NOVA 4
Hot cocoa mix rich
Swiss Miss
NOVA 4
Swiss miss milk chocolate flavored hot cocoa
Swiss Miss
NOVA 4
Saratoga Sparkling Spring Water
Saratoga
B NOVA 1
White Peach Ginger Flavor Sparkling Mountain Spring Water, White Peach Ginger
Arrowhead
B NOVA 4
Pina colada & chi-chi mix
NOVA 4
Hot Cocoa Mix
Swiss Miss Marshmallow
NOVA 4