Barcode: 0019962446733
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 35.7 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Dry roasted peanuts (peanuts, canola oil, salt) raisins (raisins, sunflower oil and/or vegetable oil), and elderberry juice concentrate (color), dry roasted pumpkin seed kernels (pumpkin seed kernels, sea salt, potato starch, citric acid) papaya diced (papaya, sugar, citric acid, sulfur diox, fd&c yellow #5, fd&c yellow #6), (calcium chloride may be added to improve product texture), almonds, pineapple, sugar, citric acid, sulphur dioxide), walnuts and dry roasted pistachio.
Allergens
nuts
peanuts
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e102
e110
e220
e330
Related Products in Snacks
Herr's, barbecue potato chips
Herr's
E NOVA 4
Kettle Cooked Potato Chips
Herr's
D NOVA 3
Baked! Potato Crisps, Cheddar & Sour Cream
Herr's
D NOVA 4
Chocolate covered pretzel sticks
Herr's
E NOVA 4
Herr's, popcorn, cheese
Herr's
E NOVA 4
Herr's, old bay, seasoned potato chips
Herr's
E NOVA 4
Herr's, ripples potato chips
Herr's
E NOVA 3
Herr's, honey cheese curls, honey cheese
Herr's
E NOVA 4
Herr's, popcorn, original
Herr's
E NOVA 4
Herr's, potato chips, cheddar, sour cream
Herr's, Herr Foods Inc.
E NOVA 4
เฮอร์ข้าวโพดอบกรอบรสพริกจาลาปิโน่สอดไส้ชีส
Herr's
E NOVA 4
Chickie's & Pete's Famous Crabfries Potato Chips
Herr Foods Inc.
E NOVA 4