Barcode: 0051500141342
Natural Red Raspberry Fruit Spread
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 211.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 57.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
red raspberries, sugar, fruit pectin, citric acid
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Guacamole Bio
Delhaize
B NOVA 4
Tofu
Delhaize, Delhaize Bio, Delhaize Veggie
A NOVA 3
Crudités piquantes
Delhaize
A NOVA 1
Veggie bio seitan haché
Delhaize, Delhaize Bio, Delhaize Veggie
A NOVA 4
Falafel Bio Burger Veggie
Delhaize, Delhaize Bio, Delhaize Veggie
B NOVA 4
Tofu haché
Delhaize
B NOVA 3
Veggie Burger Quinoa, Betteraves Et Amandes
Delhaize
C NOVA 3
Veggie Burger
Delhaize
C NOVA 3
Champignons Blancs
Delhaize
A NOVA 1
Lamelles de tofu assaisonnées
Delhaize
B NOVA 3
rook tempeh fume
Delhaize, Delhaize Veggie
A NOVA 3
Carottes fines de Hesbaye
Delhaize
A NOVA 1