Barcode: 0072431043512
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 459.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 51.4 g |
| of which sugars | 40.5 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 13.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Roasted peanuts (peanuts (brazil, argentina), high oleic sunflower oil, sea salt), raisins (usa, chile), sunspire sundrops (peanuts, dried cane juice, molasses, whole milk powder, cocoa butter, unsweetened chocolate, soy lecithin (an emulsifier), vanilla, turbinado sugar, whole rice solids, natural color (beet juice, beta carotene, caramel), vegetable and bee's wax, pure food glaze), roasted almonds (almonds (usa), high oleic sunflower oil, sea salt), roasted cashews (cashews (brazil, vietnam), high oleic sunflower oil, sea salt)
Allergens
nuts
Additives
e150
e160a
e160ai
e322
e322i
Related Products in Snacks
Walkers
Family Chocolate Makers,Walkers
E NOVA 4
Sesama snaps
sesame snaps
E NOVA 4
Paycho skulls
E NOVA 4
Milk Chocolate Teddy Bear Shapes
Walkers Chocolate
E NOVA 4
Chocolate Gingers
Walkers
E NOVA 4
Sesame Snaps® 4 x
Sesame Snaps
E
Sesame naps
E
Real Lancashire Eccles Cakes
Lancashire Eccles Cake Ltd
E NOVA 4
Chocolats au lait en forme d'outils
Walkers
E NOVA 4
Lancashire Chorley Cakes
Lancashire Eccles Cakes
E NOVA 4
Vicks Bonbons Au Miel Pour La Gorge
Procter And Gamble
E
naturplus citron menthol
Vicks
B NOVA 4