Barcode: 0071628476997
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 194.0 kcal |
| Fat | 6.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 13.9 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Water, whole wheat flour, oat fiber, wheat gluten, corn starch, ground chia, soy protein isolate, contains less than 2% of: golden whole flaxseed, spinach, sunflower seed, millet, barley flakes, celery, carrots, red bell peppers, onion, rye flour, green bell peppers, sun dried tomato, garlic, oregano, basil, parsley, paprika, mint, spices, sesame seed flour, defatted soy flour, canola oil, soybean oil, monoglycerides, yeast, sea salt, cultured wheat starch, malt, raw sugar, fumaric acid, enzymes.
Additives
e297
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Muesli croustillant quinoa chocolat
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 3
Flocons 5 céréales
Auchan Bio,Auchan
A NOVA 1
Muesli croustillant chocolat
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3
Pâtes de fruits saveurs abricot, mûre, poire
Auchan
D NOVA 4
Muesli fruits et baies
Auchan Bio
A NOVA 3
Muesli fruits rouges
Auchan Bio
C NOVA 3
Muesli croustillant fruits secsRaisins, Figues, Noix de coco, Bananes, Amandes, Abricots, Noisettes
Auchan Bio
D NOVA 3
Les Pralinés
Vendome
E NOVA 4
Flocons d'Avoine
AUCHAN, Auchan Bio
A NOVA 3
Tagliatelles, St Jacques*, petits légumes et sauce pestoLes lettres en fin de numéro de lot indiquent l'espèce et l'origine de la noix de St Jacques utilisée dans la recette: *Zygochlamys patagonic
Auchan
B NOVA 4
Muesli Fruits et NoixRaisins, Noisettes, Noix de coco
Auchan Bio
B NOVA 3
Muesli croustillant graines Courge, Tournesol
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3