Barcode: 6224009414840
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 423.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 30.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 26.0 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Ingrediant: Made from buffalo, cow pasteurized milk starter culture, salt, Rennet, 45% Fat/Dry matter, max 40% humidity,
Related Products in Dairies
Organic mild cheddar cheese
Meijer
D NOVA 3
Party cheese
Meijer
E NOVA 4
Sharp Cheddar
Meijer
E NOVA 4
Medium Salsa Con Queso
Meijer
D NOVA 4
RED RIND MUENSTER CHEESE SLICED
meijer
D NOVA 4
Organic crumbled feta cheese
Meijer
E NOVA 4
White Salsa Con Queso, Medium
Meijer
D NOVA 4
Organic monterey jack cheese
Meijer
D NOVA 3
Crumbled blue cheese
Meijer
E NOVA 3
Meijer, monterey jack cheese with jalapeno peppers
Meijer
D NOVA 3
Pasteurized process cheese snack
Meijer
E NOVA 4
2% REDUCED FAT MILK
meijer
NOVA 1